RenCraft

Terminy / Aktualności

Organizujemy szkolenia, warsztaty i wyjazdy studyjne dla wszystkich zainteresowanych współpracą z nami.

ZeroFlame – zerowa emisja pyłu

27.06.2021

ÖkoFEN – producent kondensacyjnych kotłów na pellet wprowadza do sprzedaży w modelach Pellematic Condens 10-14 kW innowacyjną technologię, która pozwala uzyskać minimalne wartości emisji pyłu. Możliwe jest to dzięki specjalnej konstrukcji rury kształtującej płomień.

Więcej informacji: ZeroFlame – zerowa emisja pyłu

Kompleksowy remont komisariatu policji Toruń-Rubinkowo

22.02.2021

W grudniu 2020 r. spółka RenCraft jako generalny wykonawca, wyłoniony w trakcie postępowania przetargowego, ukończyła projekt przebudowy siedziby komisariatu policji w Toruniu przy ul. Dziewulskiego 1. Kompleksowej modernizacji poddano m.in. budynek główny (segment administracyjny z łącznikiem + segment aresztowy ze spacerniakiem) i budynek siłowni.

Wartość robót budowlanych wyniosła ponad 14 mln zł.

Więcej informacji o projekcie: Przebudowa komisariatu policji Toruń-Rubinkowo

Termomodernizacja w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku

19.12.2020

W czwartym kwartale 2020 r. zakończyliśmy roboty termomodernizacyjne wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej czynnego obiektu szpitalnego w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Ocieplone zostało m.in. 3 000 m² elewacji zewnętrznej oraz 1 500 m² dachu. W budynku nr 3 na co dzień funkcjonują m.in. Klinika Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii oraz Oddział Endokrynologii.

Nagrzewnice powietrza na pellet Pellematic Air 30 kW

23.06.2020

Poszerzamy ofertę produktów o nagrzewnice powietrza na pellet firmy ÖkoFEN. Pellematic Air o mocy 30 kW to automatyczne urządzenia służące do ogrzewania budynków i pomieszczeń, m.in. hal przemysłowych, szklarni, namiotów czy warsztatów. Nagrzewnica Pellematic Air zapewnia ciepło wszędzie tam gdzie nie ma, bądź nie chcemy wykorzystywać instalacji wodnej.

Więcej informacji o produkcie: Nagrzewnice powietrza na pellet ÖkoFEN Pellematic Air 30 kW

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie po termomodernizacji 

06.03.2020

W wrześniu 2019 r. zakończyliśmy roboty budowlane, których celem było zwiększenie efektywności energetycznej obiektów stanowiących zaplecze techniczne Muzeum Archeologicznego w Biskupinie (powiat żniński, woj. kujawsko-pomorskie). W ramach zadania wyremontowano kotłownię wraz z wymianą kotła na nowoczesną jednostkę biomasową o mocy 200 kW.

Warto dodać, że Zamawiający był już dotychczas użytkownikiem technologii HDG Bavaria przez okres ponad 15 lat!

Więcej informacji tutaj: Termomodernizacja budynków Muzeum Archeologicznego w Biskupinie

Wyjazd studyjny: „Pompy ciepła iDM. Know-how od fachowców z Austrii”

08.01.2020

Zapraszamy na wyjazd studyjny do Austrii, którego celem jest przybliżenie rozwiązań firmy iDM-Energiesysteme GmbH – czołowego producenta pomp ciepła w Europie.

Do udziału zapraszamy: projektantów, architektów, audytorów energetycznych, firmy deweloperskie, niezależnych wytwórców energii oraz inwestorów OZE.

W programie wyjazdu m.in. zwiedzanie fabryki pomp ciepła oraz wyjazd pod Großglockner – najwyższy szczyt Austrii.

Termin

Wydarzenie odwołane. Wkrótce nowy termin. 

Informacje organizacyjne

Wydarzenie odwołane. Wkrótce nowy termin. 

Zapisy

m.niezgodzki@rencraft.eu  tel.+48 52 348 40 57

Nowość w ofercie RenCraft: ogrzewacz powietrza na pellet Pellevita

07.01.2020

Paleta produktów naszej firmy powiększyła się o ogrodowy ogrzewacz powietrza na pellet Pellevita. Urządzenie marki ÖkoFEN idealnie sprawdzi się w chłodne wieczory, zapewniając przyjemne, zdrowe ciepło i niepowtarzalny nastrój.

Koszt zakupu to 2755 zł netto + 8% VAT (koszty wysyłki wliczone w cenę, dostawa bezpośrednio od producenta z Austrii).

Więcej informacji tutaj: Ogrzewacz ogrodowy na pellet Pellevita

ogrzewcza powietrza na pellet Pellevita

Umowa na budowę elektrowni fotowoltaicznej dla MWiK w Koszalinie

28.10.2019

Wspólnie z firmą Photon Energy N.V. (z siedzibą główną w Amsterdamie i biurami w Europie i Australii), w wyniku wygranego postępowania przetargowego, zajmiemy się realizacją farmy fotowoltaicznej o mocy 0,95 MWp na terenie oczyszczalni ścieków położonej niedaleko jeziora Jamno w Koszalinie. Inwestycja Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Koszalinie będzie naszym siódmym projektem realizowanym dla sektora przedsiębiorstw wodociągowych w Polsce. W 2012 roku razem z Photon Energy wybudowaliśmy na terenie oczyszczalni ścieków w Rudzie Śląskiej instalację fotowoltaiczną o mocy 311 kWp – była to wówczas największa dachowa elektrownia PV w naszym kraju.

Zakończenie robót przewiduje się na maj 2020 roku. Wartość inwestycji to 4,142 mln zł brutto.

Elektrownia fotowoltaiczna 0,95 MWp w Koszalinie - podpisanie umowy

Elektrownia fotowoltaiczna w Parku Wodnym Koszalin

26.09.2019

Pod koniec czerwca br. jako Generalny Wykonawca ukończyliśmy budowę elektrowni fotowoltaicznej na terenie aquaparku w Koszalinie. Instalacja o łącznej mocy 400 kW posadowiona jest na konstrukcji wsporczej o długości ponad 160 metrów. Produkowana energia elektryczna zostanie w całości wykorzystana na potrzeby własne obiektu.

Więcej informacji o projekcie: Elektrownia fotowoltaiczna 400 kW w Parku Wodnym Koszalin

Pompy ciepła w gminie Wierzbica

10.07.2019

W leżącej w powiecie radomskim Gminie Wierzbica wykonaliśmy, w ramach projektu poprawy efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej, roboty budowlane w zakresie instalacji wysokotemperaturowych pomp ciepła. Energię cieplną dla budynku urzędu gminy oraz trzech placówek szkolnych zapewniają nowoczesne gruntowe pompy ciepła naszego partnera z Austrii – iDM-Energiesysteme. Łączna moc grzewcza wszystkich urządzeń to 632 kW! Jest to jedna z największych tego typu realizacji w Polsce.

Więcej informacji o projekcie: Gruntowe pompy ciepła w Wierzbicy

Case study: Wykorzystanie ciepła odpadowego do produkcji chłodu w fabryce frytek

19.06.2019

Zapraszamy do zapoznania się artykułem poświęconym agregatom absorpcyjnym naszego partnera – firmy Yazaki. Analiza przypadku przedstawia wykorzystanie ciepła powstającego w procesie produkcji frytek do chłodzenia pomieszczeń fabryki. Obok finansowych korzyści zastosowanie agregatów przyczyniło się to do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Dzięki zmniejszeniu zużycia prądu w ciągu roku obniżono emisję CO2 o 86 t.

Więcej informacji tutaj: Chłód z ciepła odpadowego w fabryce frytek

Konferencja InstalVIP za nami

03.06.2019

W dniach 29-31 maja br. gościliśmy jako wystawca na konferencji InstalVIP. Podczas wydarzenia mogliśmy przybliżyć projektantom i architektom nasze rozwiązania w zakresie alternatywnych źródeł. Uczestnicy spotkania w Karpaczu mogli m.in. poznać zalety kotła na pellet Easypell i jego zastosowanie jako źródło ciepła w mniejszych obiektach użyteczności publicznej (przedszkola, świetlice wiejskie).

Więcej informacji o konferencji tutaj.

Elektrownia fotowoltaiczna w Szczecinku

04.04.2019

W marcu 2019 r. jako generalny wykonawca, wyłoniony w postępowaniu przetargowym, ukończyliśmy budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy blisko 100 kW na terenie oczyszczalni ścieków w Szczecinku. Instalacja składa się z 344 modułów zamontowanych w orientacji poziomej na wolnostojącej dwupodporowej konstrukcji wbijanej w grunt.

Projekt uzyskał wsparcie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Więcej informacji o inwestycji tutaj: Elektrownia fotowoltaiczna na oczyszczalni ścieków w Szczecinku

Elektrownia fotowoltaiczna 100 kW na oczyszczalni ścieków w Szczecinku

Zamek w Mosznej z nowym systemem grzewczym na biomasę

23.01.2019

Pod koniec 2018 r. zrealizowaliśmy projekt modernizacji systemu grzewczego Zamku Moszna – zabytkowej rezydencji położonej w województwie opolskim. Dotychczasową kotłownię węglową zastąpiła nowoczesna i zautomatyzowana technologia biomasowa o łącznej mocy 550 kW. Inwestycja została współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego .

Więcej informacji o realizacji tutaj: Kotłownia na pellet w Zamku Moszna

Kotłownia na pellet w Zamku Moszna

Instalacje fotowoltaiczne we Fromborku

11.01.2018

Po koniec listopada 2018 r. jako generalny wykonawca, wyłoniony w postępowaniu przetargowym, ukończyliśmy zadanie pn. „Inwestycje w OZE  w przedsiębiorstwie Wodociągi Fromborskie Sp. z o.o.” Przedmiotem zamówienia była budowa i uruchomienie instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 80 kW na 3 obiektach należących do miejskich wodociągów we Fromborku.

Projekt uzyskał wsparcie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Więcej informacji o inwestycji tutaj: Instalacje fotowoltaiczne we Fromborku

Instalacja fotowoltaiczna 20,8 kWp na hydroforni we Fromborku

Wyprzedaż kotłów na pellet Easypell 

04.01.2019

Mamy przyjemność zaproponować Państwu kocioł na pellet Easypell w nowej atrakcyjnej cenie:

 • kocioł o mocy 16 i 20 kW – 12 500 zł netto
 • kocioł o mocy 20 i 32 kW – 14 200 zł netto

Wyprzedaż na urządzenia obowiązuje do momentu odwołania promocji. Więcej informacji kotłach Easypell tutaj.

Kotłownia na pellet Easypell w przedszkolu w Wartkowicach

Wyjazd studyjny projektantów do Bawarii i Austrii

18.10.2018

W dniach 8-11 października br. wraz z grupą projektantów i architektów odwiedziliśmy siedziby naszych zagranicznych partnerów – HDG Bavaria i ÖkoFEN.

W centrali firmy HDG Bavaria w Massing uczestnicy wyjazdu mogli zobaczyć proces produkcji zautomatyzowanych kotłów grzewczych opalanych biomasą oraz poznać w praktyce wykorzystanie tej technologii do ogrzewania i chłodzenia budynków.

Z kolei w austriackim Niederkappel nasi partnerzy z firmy ÖkoFEN przybliżyli uczestnikom bogate doświadczenie w rozwoju technologii kotłów kondensacyjnych na pellet, które wytwarzają jednocześnie ciepło i prąd.

Mamy nadzieję, że informacje zdobyte podczas wyjazdu pozwolą na skuteczne wdrażanie przedsięwzięć w zakresie odnawialnych źródeł energii w kolejnych regionach naszego kraju.

Zapraszamy samorządowców, projektantów, architektów, instalatorów oraz inwestorów do zapoznania się z naszą ofertą usług szkoleniowych i wyjazdów studyjnych.

Zespół Szkół w Bożympolu Wielkim z pompami ciepła

03.10.2018

Po koniec 2017 roku jako Generalny Wykonawca, wybrany w postępowaniu przetargowym, zakończyliśmy projekt pn.: „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na obszarze MOF Lębork w ramach II części zamówienia: Termomodernizacja Zespołu Szkół w Bożympolu Wielkim”. Przedmiotem zamówienia była m.in. budowa węzła cieplnego opartego na kaskadzie 2 gruntowych pompach ciepła typu glikol/woda o łącznej mocy 150 kW. Prace budowlane w zakresie architektury obiektu obejmowały m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych, ocieplenie stropodachów, ocieplenie dachu oraz wymianę okien i drzwi zewnętrznych. Udział odnawialnych źródeł energii po modernizacji wynosi ponad 70%.

Więcej informacji o projekcie tutaj.

Pompy ciepła i kolektory słoneczne w Leźnie

26.07.2018

W maju 2018 r. firma RenCraft Sp. z o.o. jako Generalny Wykonawca ukończyła projekt kompleksowej modernizacji szkoły podstawowej w Leźnie (Gmina Żukowo, woj. pomorskie). Kaszubska szkoła zyskała nowe źródło ciepła w postaci instalacji gazowych absorpcyjnych pomp ciepła typu grunt/woda o łącznej maksymalnej mocy grzewczej 127 kW. Na dachu budynku zainstalowano również kolektory słoneczne, które wspomagają przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

Więcej informacji o projekcie tutaj: Kompleksowa modernizacja szkoły podstawowej w Leźnie

100% odnawialnej energii w Nadleśnictwie Choczewo

26.06.2018

Pod koniec 2017 roku ukończone zostało przedsięwzięcie, dzięki któremu kompleks budynków Nadleśnictwa Choczewo może być zasilany w 100% z własnych źródeł odnawialnych. Nasza firma była dostawcą i integratorem technologii OZE w tym projekcie. Na dachu budynku garażu nadleśnictwa działa instalacja fotowoltaiczna o mocy 18 kWp. Kolejnym elementem systemu wykorzystującego energię słońca jest dwuosiowy tracker nadążny o mocy 4 kWp. Ciepło dla ogrzewania budynków zapewnia z kolei zautomatyzowana kotłownia biomasowa o łącznej mocy 110 kW.

Więcej informacji o projekcie: Termomodernizacja budynków Nadleśnictwa Choczewo.

Nowoczesna kotłownia na pellet w Olszance

06.04.2018

Publiczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Olszance (woj. opolskie) to kolejny obiekt użyteczności publicznej, który wybrał firmę RenCraft jako dostawcę nowoczesnych rozwiązań w zakresie biomasowych systemów grzewczych. Zautomatyzowana jednostka o mocy 200 kW zastąpiła kotłownię węglową i dostarcza ciepło na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Uruchomienie kotłowni nastąpiło w październiku 2017 r.

Więcej informacji o projekcie tutaj: Kotłownia na pellet w Olszance

Kotłownia na pellet HDG Compact 200 kW w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Olszance

Sportowe powitanie wiosny z RenCraft

28.03.2018

W sobotę 24 marca 2018 r. w Wyrzysku odbyła się wiosenna edycja imprezy sportowej pn. „4 Pory Roku – Dębowa Góra”. Organizację wydarzenia wsparła firma RenCraft.

Celem projektu jest promowanie walorów turystycznych masywu Dębowa Góra (jedno z najwyższych wzniesień Krajny) oraz popularyzacja biegania i maszerowania jako środka aktywności ruchowej. Uczestnicy zawodów biegowych przebiegli trasę ok. 9 km. Z kolei miłośnicy nordic walking mieli do pokonania dystans ok. 7 km. Na zakończenie imprezy organizatorzy przygotowali ognisko z pieczonymi kiełbaskami oraz słodkościami ufundowanymi przez naszą firmę.

Więcej informacji o „4 Pory Roku – Dębowa Góra” tutaj.

Ciepło z pelletu w wartkowickim przedszkolu

20.02.2018

Przedszkole publiczne w Wartkowicach (woj. łódzkie) ma nowe źródło ciepła w postaci kotła na pellet Easypell o mocy 32 kW. Urządzenie pracuje w budynku, który został poddany kompleksowej termomodernizacji. Kocioł Easypell oprócz zastosowania w budownictwie jednorodzinnym doskonale sprawdza się w małych obiektach użyteczności publicznej (świetlice wiejskie, remizy strażackie, itp.)

Więcej informacji o projekcie tutaj: Kotłownia na pellet Easypell w przedszkolu w Wartkowicach

Kotłownia na pellet Easypell w przedszkolu w Wartkowicach

Wyjazd studyjny: „Niezależność energetyczna budynku na przykładzie rozwiązań firmy ÖkoFEN”

19.02.2017

Zapraszamy na wyjazd studyjny do Austrii, którego celem jest przybliżenie rozwiązań firmy ÖkoFEN w zakresie budownictwa niezależnego energetycznie. Do udziału zapraszamy projektantów, architektów, pracowników naukowych uczelni wyższych, niezależnych wytwórców energii oraz inwestorów OZE.

W programie wyjazdu zwiedzanie domu niezależnego energetycznie, który zaopatruje się w ciepło i prąd m.in. z dachowej instalacji fotowoltaicznej oraz kotła kondensacyjnego na pellet z silnikiem Stirlinga.

Termomodernizacja Domu Pomocy Społecznej w Ozorkowie

09.02.2017

Miło nam poinformować, że jako generalny wykonawca zakończyliśmy projekt termomodernizacji budynków Domu Pomocy Społecznej w Ozorkowie (woj. łódzkie). Zakres prac obejmował m.in. ocieplenie elewacji, wymianę stolarki okiennej oraz wymianę instalacji wentylacji i klimatyzacji. Obiekty zyskały również nowe źródło ciepła w postaci powietrznych i gruntowych pomp ciepła oraz kotłów na biomasę. Na dachu budynku głównego została zamontowana instalacja fotowoltaiczna.

Przedsięwzięcie pozyskało dofinansowanie  ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Więcej informacji o projekcie tutaj: Termomodernizacja budynków Domu Pomocy Społecznej w Ozorkowie 

Termomodernizacja Domu Pomocy Społecznej w Ozorkowie

Pompy ciepła w szkole podstawowej w Dąbrównie

08.02.2018

Szkoła podstawowa w Dąbrównie (warmińsko-mazurskie) może poszczycić się nowoczesną instalacją wykorzystującą odnawialne źródło energii. W wyniki postępowania przetargowego firma RenCraft zajęła się zaprojektowaniem i wykonaniem robót budowlanych obejmujących m.in. kotłownię opartą na gruntowych pompach ciepła o mocy 160 kW.

Inwestycja została ukończona w październiku 2017 roku.

Więcej informacji o projekcie tutaj: Pompy ciepła w szkole podstawowej w Dąbrównie

Pompy ciepła w szkole podstawowej w Dąbrównie

Kotłownie kontenerowe na biomasę HDG Bavaria

30.01.2018

RenCraft rozszerza paletę produktów w zakresie energetycznego wykorzystania biomasy o kotłownie kontenerowe firmy HDG Bavaria.

Kotłownie kontenerowe HDG to elastyczne rozwiązanie dla ogrzewania drewnem kawałkowym, zrębkami, pelletem czy trocinami. Dzięki modułowej budowie istnieje możliwość zbudowania w krótkim czasie kotłowni o mocy do 400 kW. Kontenery są przystosowane do wszystkich typów kotłów HDG. Zaletą tego systemu jest również możliwość wyboru różnych wariantów magazynowania i transportu paliwa. Dla obiektów z dużym zapotrzebowaniem na energię polecamy magazyn typu „ruchoma podłoga”. Kontenery wyposażone są również w przesuwany dach aby ułatwić rozładunek paliwa.

Więcej informacji o produkcie tutaj: Kotłownie kontenerowe na biomasę HDG Bavaria 7 – 400 kW 

Kotłownie kontenerowe na biomasę HDG Bavaria

Informacja 

04.01.2018

Niniejszym informujemy, że z dniem 1 stycznia 2018 nastąpiła zmiana adresu gdańskiego biura firmy RenCraft. Nowy adres:

RenCraft Sp. z o.o./Oddział Gdańsk

ul. Szafarnia 10, lok. 23

80-755 Gdańsk

Numery telefonów pozostają bez zmian.

Termomodernizacja budynków w Łękach Szlacheckich

19.10.2017

Miło nam poinformować, że jako generalny wykonawca zakończyliśmy projekt termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej w gminie Łęki Szlacheckie (woj. łódzkie). Zakres prac obejmował m.in. remont kotłowni wraz z instalacją nowoczesnych kotłów biomasowych w budynkach szkoły podstawowej i urzędu gminy.

Przedsięwzięcie pozyskało dofinansowanie  ze środków ,,Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020″ w ramach poddziałania IV.2.2. Termomodernizacja budynków.

Więcej informacji o projekcie tutaj: Termomodernizacja budynków w Łękach Szlacheckich 

Pierwsza w Polsce instalacja kotłów kondensacyjnych na pellet ÖkoFEN Pellematic 

06.10.2017

Pod koniec września br. oddano do użytku nowoczesną kotłownię na pellet w miejscowości Wiardunki (gm. Ryczywół, woj. Wielkopolskie). Jest to pierwsza w Polsce instalacja wykorzystująca technologię kondensacyjnych kotłów na pellet firmy ÖkoFEN. RenCraft jako kluczowy partner przedsięwzięcia dostarczyła i uruchomiła technologię naszego austriackiego partnera. W kotłowni budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej zamontowany został kocioł Pellematic Plus o mocy znamionowej 25 kW i sprawności 102%. Podawanie paliwa do zbiornika przykotłowego z magazynu odbywa się pneumatycznie. Kocioł współpracuje z zasobnikiem buforowym o pojemności 825 l z grzałką elektryczną 6 kW.

Projekt został wykonany w ramach termomodernizacji budynków użyteczności publicznej gminy Ryczywół.

Więcej informacji na temat zastosowanej technologii tutaj: Kotły kondensacyjne na pellet ÖkoFEN Pellematic 4-64 kW

Kocioł Okofen Pellematic 25 kW w Warsztatyach Terapii Zajęciowej w Wiardunkach

Pompy ciepła iDM w ofercie RenCraft

12.06.2017

Nasza oferta urządzeń do wytwarzania czystej energii powiększyła się o produkty firmy iDM ENERGIESYSTEME – czołowego producenta pomp ciepła w Europie.

Oferujemy gruntowe i powietrzne pompy ciepła w zakresie mocy od 3 do 700 kW. Technologia iDM cechuje się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny, wysoką sprawnością (wskaźnik COP aż do 6.07), zwartą zabudową i cichą pracą. Rozwiązania naszego partnera służą do ogrzewania i chłodzenia większych obiektów (np. pensjonaty, hotele, biurowce) jak i przeznaczone są dla odbiorców indywidualnych (budownictwo jednorodzinne).

Zapewniamy wsparcie dla projektantów i inwestorów w konfiguracji oraz planowaniu instalacji na każdym etapie inwestycji.

Więcej informacji tutaj.

Pompy ciepła iDM RenCraft

ÖkoFEN Pellematic Smart_e – prąd i ciepło z pelletu

19.06.2017

RenCraft prezentuje  kocioł kogeneracyjny na pellet ÖkoFEN Pellematic Smart_e wyposażony w silnik Stirlinga. Urządzenie zostało zaprojektowane specjalnie dla budynków o niskim zapotrzebowaniu na energię. Znamionowa moc cieplna kotła wynosi 9 kW, szczytowa 13 kW a moc elektryczna 600 W.

Więcej informacji tutaj: Kocioł kogeneracyjny na pellet ÖkoFEN Pellematic Smart_e kW

Dzień Dziecka w Dąbrównie

05.06.2017

Miło nam poinformować, że firma RenCraft wsparła organizację Dnia Dziecka w Publicznej Szkole Podstawowej w Dąbrównie.

1 czerwca to doskonała okazja aby razem z dziećmi cieszyć się i celebrować beztroski czas dzieciństwa. Dlatego też nasza firma postanowiła umilić czas zabawy najmłodszym przekazując im sprzęt i akcesoria sportowe.

Cieszymy się, że w ten wyjątkowy dzień mogliśmy sprawić radość milusińskim ze szkoły podstawowej w Dąbrównie.

„Magazyn Biomasa” o ciepłowni osiedlowej w Rucianem-Nidzie

22.05.2017

Zapraszamy do lektury majowego wydania czasopisma „Magazyn Biomasa”, w którym redakcja opisuje inwestycje w nowoczesne ciepłownie na Mazurach i Podlasiu. W artykule „Biomasa zapewnia ciepło i czyste powietrze” można przeczytać o inwestycji RenCraft – ciepłowni osiedlowej w Rucianem-Nidzie.

 

Artykuł dostępny jest tutaj.

Źródło: Magazyn Biomasa nr 5 (34) Maj 2017

Ciepłownia osiedlowa w Rucianem-Nidzie

Kotły kondensacyjne na pellet w ofercie RenCraft

05.05.2017

Portfolio produktów w ofercie naszej firmy powiększyło się innowacyjne urządzenia jakim są kotły kondensacyjne na pellet ÖkoFEN Pellematic w zakresie mocy 4 -64 kW. Rozwiązania naszego austriackiego partnera przeznaczone są dla odbiorców indywidualnych (budownictwo jednorodzinne) jak i służą do ogrzewania większych obiektów (np. pensjonaty).

Produkty firmy ÖkoFEN cechuje wysoka sprawność (powyżej 100%), niezawodność, łatwy i szybki montaż.

Więcej informacji tutaj: Kotły kondensacyjne na pellet ÖkoFEN Pellematic 4-64 kW

Kotły kondensacyjne na pellet Okofen Pellematic

RenCraft na sportowo w Wyrzysku 

28.04.2017

W sobotę 8 kwietnia 2017 r. w Wyrzysku obyły się zawody duathlonowe pod hasłem „Do lasu po zdrowie”. Firma RenCraft ufundowała nagrody dla zwycięzców imprezy.

Uczestnicy zawodów rozpoczęli rywalizację od biegu na dystansie 3 km, następnie na rowerach pokonali 6 km, a na koniec przebiegli 3 km. Trasa rowerowa przebiegała przez malowniczy masyw Dębowa Góra – jedno z najwyższych wzniesień Krajny (192 m n. p. m. i 140 metrów ponad poziom rzeki Noteć).

Do zobaczenia na rok!

Więcej informacji o Cross Duathlon Wyrzysk 2017 „Do lasu po zdrowie” tutaj.

Termomodernizacja szkoły w Inowłodzu

28.03.2017

Miło nam poinformować, że w wyniku postępowania przetargowego nasza firma zajęła się poprawą efektywności energetycznej kompleksu szkolnego w gminie Inowłódz (woj. łódzkie). Zakres prac obejmował m.in. instalację pomp ciepła powietrze-woda oraz dachową instalację fotowoltaiczną.

Planowane efekty realizacji projektu to zmniejszenie rocznego zużycia energii pierwotnej w budynku o 233329,47 kWh oraz 1093,71 GJ zaoszczędzonej energii cieplnej.

Więcej o projekcie tutaj: Elektrownia fotowoltaiczna i pompy ciepła w Inowłodzu

Termomodernizacja szkoły w Inowłodzu

Czysta energia w szpitalu w Wyrzysku 

20.02.2017

Szpital Powiatowy w Wyrzysku może pochwalić się nowoczesną kotłownią biomasową, której generalnym wykonawcą jest nasza firma. Oficjalna prezentacja inwestycji nastąpiła w styczniu br. podczas otwarcia oddziału rehabilitacji neurologicznej.

W miejsce przestarzałych kotłów węglowych i parowych zamontowano dwa kotły typu HDG Compact, o mocy 200 kW każdy, spalające pellet, brykiet i zrębki drzewne. Nowoczesna kotłownia wytwarza energię na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w ilości ok. 6 000 GJ rocznie. Zakres prac obejmował również wymianę i rozbudowę ciepłociągu w technologii rur preizolowanych.

 

Kotłownia biomasowa w szpitalu powiatowym w Wyrzysku

Władze szpitala w Wyrzysku zdecydowały się na rozwiązanie, które nasza firma promuje od kilku lat tj. sprzedaż ciepła generowanego w nowoczesnych instalacjach biomasowych w oparciu o umowy długoterminowe. W praktyce wygląda to tak, że my finansujemy przebudowę kotłowni i eksploatujemy ją dla odbiorcy przez okres 10-15 lat, a rozliczenia następują co miesiąc w oparciu o ilość zużytej energii i pewną opłatę stałą. Co najważniejsze – roczne koszty ogrzewania budynku są dla odbiorcy mniejsze niż przed modernizacją ponieważ biomasa jest paliwem tańszym niż węgiel czy olej. Dodatkowo odbiorca nie przejmuje się eksploatacją i może skoncentrować się na podstawowej działalności lub realizacji innych ważnych inwestycjipodkreśla Przemysław Kowalski, Prezes Zarządu RenCraft Sp. z o.o.

Dzięki tej inwestycji zyskała także gmina Wyrzysk i powiat pilski. Kotłownia biomasowa w szpitalu pozwala zredukować emisję dwutlenku węgla o ok. 650 ton rocznie. Projekty tego typu oznaczają również podniesienie prestiżu samorządu oraz umożliwiają promocję i edukację dotyczącą alternatywnych źródeł energii wśród mieszkańców.

Problem kotłowni szpitala w Wyrzysku istnieje od 20 lat, ponieważ zawsze brakowało środków na remont i modernizację. Dzięki współpracy i zaangażowaniu firmy RenCraft Sp. z o. o. wyłonionej w postępowaniu przetargowym, udało się dokonać modernizacji kotłowni oraz wymianę sieci przesyłowych, co pozwoliło na zmniejszenie kosztów wytwarzanej energiidodaje Almuetaz Bellah Nasrullah, Prezes Zarządu Szpitala Powiatowego w Wyrzysku Sp. z o.o.

Nakłady inwestycyjne modernizacji systemu ciepłowniczego szpitala w Wyrzysku poniesione przez  firmę RenCraft  (jako generalnego wykonawcy, dostawcy ciepła, podmiotu finansującego) to ponad 1 mln zł.

Więcej o projekcie tutaj: Kotłownia biomasowa w szpitalu powiatowym w Wyrzysku

Pellet zamiast węgla w gminie Burzenin

09.02.2017

Władze Gminy Burzenin (woj. łódzkie) zdecydowały o modernizacji kotłowni węglowych w dwóch obiektach użyteczności publicznej. Miło nam poinformować, że w wyniku przetargu wykonawcą całości inwestycji została wybrana nasza firma.

Projekt obejmował dostawę i montaż technologii zautomatyzowanych kotłowni typu HDG Compact opalanych biomasą rozdrobioną (pellet, zrębki drzewne, wióry, brykiet). Nowym źródłem ciepła dla potrzeb centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w Gminnym Ośrodku Zdrowia jest system HDG Compact 80. Zmodernizowana została również kotłownia w Zespole Szkół w Burzeninie. Ekologiczne ciepło w tym obiekcie dostarcza jednostka HDG Compact 115.

KOTŁOWNIE BIOMASOWE HDG BAVARIA W BURZENINIE

Te dwa odnawialne źródła energii obniżą koszty zaopatrzenia obiektów w energię,  przyczynią się do redukcji emisji dwutlenku węgla na terenie gminy, a także uruchomią rynek zbytu dla dostaw paliwa z lokalnego rynku.

Więcej o projekcie tutaj: Kotłownie biomasowe w Burzeninie

Warsztaty dla firm oraz instytucji: „Oprogramowanie energyPRO. Modelowanie i optymalizacja projektów energetycznych.” 

12.01.2017

Zapraszamy firmy oraz instytucje na warsztaty: „Oprogramowanie energyPRO. Modelowanie i optymalizacja projektów energetycznych.”

Pakiet oprogramowania energyPRO służy do tworzenia złożonych analiz technicznych i ekonomicznych wielowymiarowych projektów energetycznych, takich jak np. kogeneracyjne ciepłownie biomasowe, biogazownie CHP, elektrownie fotowoltaiczne lub wiatrowe. Korzystanie z pakietu umożliwia również uwzględnienie korzyści wynikających z magazynowania wygenerowanej już energii. Pakiet zawiera także funkcję generowania szczegółowych planów finansowych w standardowym formacie akceptowanym przez banki międzynarodowe i fundusze. EnergyPRO wspierać może np. optymalizację źródeł energii na potrzeby udziału w systemie aukcyjnym.

Warsztaty przeznaczone są dla przedsiębiorców i niezależnych wytwórców energii, specjalistów ds. inwestycji, bankowców, specjalistów instytucji finansujących, audytorów i agencji energetycznych oraz pracowników naukowych uczelni wyższych.

Seminarium „Alternatywne Źródła Energii w praktyce” za nami!

04.10.2016

W dniu 27.10.2016 w Centrum Badawczym PAN KEZO w Jabłonnie pod Warszawą odbyło się seminarium pt. „Alternatywne Źródła Energii w praktyce – budownictwo, przemysł, ciepłownictwo”.  Uczestnicy wydarzenia, wśród których gościliśmy przedstawicieli spółdzielni mieszkaniowych, przedsiębiorstw ciepłowniczych, projektantów oraz inwestorów OZE, mogli dowiedzieć się m.in. o tym jak efektywny system ciepłowniczy wpływa na charakterystykę energetyczną budynków. Istotnym zagadnieniem poruszanym podczas seminarium był system wsparcia określonych instalacji na gruncie znowelizowanej ustawy o odnawialnych źródłach energii.

Spotkanie było doskonałą okazją do przedstawienia nowoczesnych i alternatywnych sposobów zaopatrzenia budynków w energię i ciepło. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas seminarium pozwoli na zainicjowanie nowych projektów inwestycyjnych w zakresie odnawialnych źródeł energii na terenie Polskipodkreśla Przemysław Kowalski, Prezes Zarządu RenCraft Sp. z o.o.

Seminarium odbyło się w Centrum Badawczym PAN KEZO (Konwersja Energii i Źródła Odnawialne) w Jabłonnie k. Warszawy. Podczas zwiedzania obiektu uczestnicy mogli poznać w praktyce jak funkcjonują m.in. układy mikrokogeneracji w oparciu o paliwa biomasowe i gazowe czy układy fotowoltaiczne zintegrowane z budynkiem oraz montowane na wiatach parkingowych (tzw. carporty) wraz ze stacjami ładowania pojazdów elektrycznych.

Unijne dotacje na projekty odnawialnych źródeł energii w woj. pomorskim

11.08.2016

W związku z rozpoczęciem przyjmowania wniosków o dofinansowanie projektów wpisujących się  cele szczegółowe Działania 10.4. Redukcja emisji, w ramach OP 10 Energia, w tym projektów zakładających wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, firma RenCraft oferuje pomoc inwestorom w procedurze aplikacji o przedmiotową dotację.

Dotacje można uzyskać do wysokości 85% kosztów kwalifikowanych na następujące projekty:

 • rozbudowę lub przebudowę scentralizowanych systemów zaopatrzenia w ciepło, obejmujące źródła, sieci i węzły cieplne wraz z przyłączem do budynku,
 • likwidację istniejących indywidualnych źródeł ciepła w obiektach użyteczności publicznej i budynkach mieszkalnych wraz z podłączeniem odbiorców do miejskiego systemu ciepłowniczego lub lokalnych systemów ciepłowniczych,
 • budowę nowych i modernizacja istniejących źródeł ciepła w tym wykorzystujących OZE.

O dofinansowanie z programu mogą ubiegać się:                                                                   

 • jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne,
 • związki i stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego,
 • jednostki administracji rządowej,
 • inne jednostki sektora finansów publicznych,
 • organizacje pozarządowe,
 • jednostki naukowe,
 • instytucje edukacyjne,
 • szkoły wyższe,
 • przedsiębiorcy.
Termin składania wniosków: od 14 listopada 2016 do 16 grudnia 2016. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: info@rencraft.eu. Szczegółowe informacje o programie znajdują się tutaj.

Zobacz jak wygląda przykładowa, kompleksowa modernizacja systemu zaopatrzenia w ciepło wykorzystująca odnawialne źródła energii. Wejdź na www.rencraft.eu/energia.

Odwiedzili Centrum Badawcze PAN KEZO w Jabłonnie! 

11.07.2016

W dniach 9 maja oraz 7 czerwca br. nasza firma zorganizowała dni otwarte w Centrum Badawczym Polskiej Akademii Nauk KEZO (Konwersja Energii i Źródła Odnawialne) w Jabłonnie koło Warszawy.

Podczas wydarzenia przybliżyliśmy grupie samorządowców, projektantów, architektów, instalatorów oraz inwestorów OZE zasady działania szeregu montowanych po praz pierwszy w naszym kraju Odnawialnych Źródeł Energii. Zwiedzający mogli poznać jak w praktyce funkcjonują m.in. układy mikrokogeneracji w oparciu o paliwa biomasowe i gazowe czy układy fotowoltaiczne zintegrowane z budynkiem oraz montowane na wiatach parkingowych (carporty) wraz ze stacjami ładowania pojazdów elektrycznych.

Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas tego wydarzenia pozwoli na rozwój nowych projektów w zakresie odnawialnych źródeł energii w kolejnych miejscach na terenie Polski.

80 mln zł z UE na inwestycje w OZE na Podlasiu

10.07.2016

W związku z rozpoczęciem przyjmowania wniosków o dofinansowanie projektów dotyczących wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, firma RenCraft oferuje pomoc inwestorom w procedurze aplikacji o przedmiotową dotację.

Dotacje można uzyskać do wysokości 85% kosztów kwalifikowanych na następujące projekty:

 • inwestycje z zakresu budowy nowych lub zwiększenie mocy jednostek wytwórczych wytwarzania energii elektrycznej i ciepła z OZE (biomasy, biogazu, energii wiatru, słońca, wody oraz Ziemi) wraz z podłączeniem do sieci dystrybucyjnej/przemysłowej,
 • przedsięwzięcia z zakresu rozwoju infrastruktury wytwórczej biokomponentów i biopaliw produktowanych w dużej mierze z surowców odpadowych i pozostałości z produkcji rolniczej oraz przemysłu rolno-spożywczego,
 • budowa oraz modernizacja sieci w zakresie niezbędnym, aby umożliwić przyłączenie jednostek wytwarzania energii elektrycznej przy pomocy OZE do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego, w tym również przebudowę lub rozbudowę sieci w zakresie prawdłowego funkcjonowania przyłącza.

O dofinansowanie z programu mogą ubiegać się:                                                                   

 • mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (w przypadku MŚP produkcja energii na sprzedaż musi być dominująca w produkcji energii ogółem wytwarzanej przez urządzenia finansowane w ramach projektu),
 • duże przedsiębiorstwa dla których podstawową działalnością nie jest produkcja energii,
 • producenci rolni, grupy producenckie,
 • spółdzielnie,
 • wspólnoty mieszkaniowe,
 • towarzystwa budownictwa społecznego,
 • organizacje pozarządowe,
 • kościoły i związki wyznaniowe,
 • jednostki samorządu terytorialnego, ich związki, porozumienia i stowarzyszenia,
 • jednostki organizacyjne JST posiadające osobowość prawną,
 • jednostki sektora finansów publicznych posiadające osobowość prawną (nie wymienione wyżej),
 • podmioty działające w ramach partnerstw publiczno-prywatnych,
 • operatorzy systemu dystrybucyjnego (OSD).
Termin składania wniosków: do 15 lipca 2016. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: info@rencraft.eu. Szczegółowe informacje o programie znajdują się tutaj.

Dobrym przykładem inwestycji w odnawialne źródła energii, która uzyskała finansowanie ze środków europejskich jest instalacja ogniw fotowoltaicznych do produkcji energii elektrycznej na dachach wybranych budynków użyteczności publicznej w Kolnie (województwo podlaskie). W ramach tego projektu nasza firma zaprojektowała i wybudowała 6 instalacji o łącznej mocy 190 kWp.