Suszarnie solarne CONA to instalacje służące do odpowiedniego przygotowania biomasy wykorzystywanej do celów grzewczych. 

Cechuje je wysoka wydajność i prosta eksploatacja.

Suszarnie solarne CONA – magazynowanie i suszenie biomasy

 

Suszarnie solarne firmy CONA to bardzo prosta w budowie instalacja, która w efektywny sposób zwiększa wartość opałową biomasy drzewnej (zrębków drzewnych). Dostępne wersje instalacji wg wydajności: 500 metrów przestrzennych – 24 m² powierzchni kolektorów, 1000 metrów przestrzennych – 48 m² powierzchni kolektorów, 2000 metrów przestrzennych – 96 m² powierzchni kolektorów, 4000 metrów przestrzennych – 192 m² powierzchni kolektorów. Większe instalacje wg indywidualnego projektu.

Ogrzane energią słoneczną powietrze rozprowadzane jest poprzez opatentowane dno sitowe i może swobodnie przepływać przez pryzmę suszonego materiału. Dzięki temu nie jest potrzebne duże ciśnienie i możliwe jest zastosowanie wentylatorów osiowych o mocy tylko od 0,2 do 0,4 kW. Aby wysuszyć 1 metr przestrzenny zrębka o wartości wody 50% do zawartości wody 15%, potrzebne jest jedynie 2 do 3 kWh energii elektrycznej. W ten sposób podnosimy wartość opałową biomasy od 170 do 250 kWh na 1 metr przestrzenny.

Zalety suszarni solarnych CONA

  • efektywne połączenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii
  • zwiększenie wartości opałowej biomasy
  • poprawa żywotności instalacji grzewczych poprzez zastosowanie odpowiednio przygotowanego paliwa
  • niewielkie zapotrzebowanie na energię elektryczną
  • prosta eksploatacja – zapełnianie i opróżnianie za pomocą ogólnodostępnych maszyn i urządzeń rolniczych
  • źródło dodatkowych przychodów dla gospodarstw i przedsiębiorstw poprzez suszenie i dostawy suchych zrębków

Austriacka firma CONA działa na rynku od 1987 roku. Suszarnie solarne wykorzystywane mogą być również do innych celów takich jak suszenie ziół, owoców czy ziaren.

Zainteresowany? Więcej informacji o produkcie:

+48 52 348 40 57